Seudónimo Seudónimo
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me with 11 and 12

Please help me with 11 and 12 class=

Respuesta :

frootloop
frootloop frootloop
  • 05-01-2017
11. the pizza costs $6.50, the magazine costs $3.25.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It depends on your technique. If you learned multiplication, #11 would be 9.75 dollars times 2 which equals 19.50 dollars. As an estimate you can round 9.75 to 8. 8x2=16 it's quite reasonable as a guess.

I am not quite sure about #12 I'll find out. I spent some time trying, but I still want to see rather what grade you are in to determine what will be best for you. I might be too under average or I might be higher than your grade
Answer Link

Otras preguntas

so idk how to delete questions so can u help me how to delete ignore this shi
Without phloem, a plant would be unable to _____. take in sunlight from the sun transport food from its leaves absorb water from the soil
Can someone please help I can’t understanddd.
Write the equation of a line given its slope, m=6 and its y-intercept, b = -5 A y= -5x +6 B 5x + y = 6 C y= 6x - 5 D y=6x + 5
The derivative of a function f is given by f′(x)=0.1x+e0.25x. At what value of x for x>0 does the line tangent to the graph of f at x have slope 2 ?
I need the answer to this I am very confused
How does the electoral college also show the use of federalism?
What's 1 out of 4 by 36
What cause the earth to habe seasons ?
dalia has 15 more stuffed animals then tori. tori has 28 stuffed animals. how many stuff animals does dalia have