pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Can some one please help me ? :(
If Cuba had entered into a trade agreement with an Asian country in 1903 without US approval, which of the following agreements or amendments would that agreeme
The value of the metal in 2p coins, made in 1991 is now worth 3.3p. Suggest why a 2p coin made in 1991 is now worth 3.3p
Some people prefer interval training because A. they can exercise at a steady, but slow, pace for longer periods of time. B. it's performed with speed and may n
For how many positive three-digit integers is the product of their three digits 90?
Supply the missing reason (s) for the given proof number 14
How is the 2 in the number 582 similar to and different from the 2 in the number 528
the atmosphere is unaffected by changes in the geosphere
Can anyone help me ????? Please
A search warrant gives the police legal authority to search private property. the right to keep someone jailed until bail is met. authority to arrest someone. a