yeetster12321
yeetster12321 yeetster12321
  • 04-11-2021
  • Mathematics
contestada

I just need help on this one question
If you help this is worth 30 points

I just need help on this one question If you help this is worth 30 points class=

Respuesta :

lolyeah989 lolyeah989
  • 04-11-2021

Answer:

12.5

Step-by-step explanation:

You do 100 divided by 8 to figure out how much one bar is worth and when you do 100 divided by 8 you get 12.5.

Answer Link

Otras preguntas

From selling strictly components to solving its​ customers' problems with more tailored offerings. this is an example of​ _________. a. ​non-modified rebuy b. s
in which field did the bauhaus movement have its greatest influence
$240 to $320 percentage
How do I figure out the pullout the answer for this problem
What does 4 x 1 1/2 x 2 equal
What does a semicolon typically link? Select one: two complete sentences two participial phrases two items in a list two subordinate clauses
What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate? $1.25 for 5 $0.25 each $25 each $0.50 each
What is the oxidation number of a pure element?
Which is correct? Miguel's favorite spot in the world is in an area of Pleasant Park, where the creek flows into a marshy area filled with birds and frogs. Migu
Which sentence has a correct conjugation of the preterit tense? Carlos y Sofía fueron a un cibercafé. Carlos y Sofía irieron a un cibercafé.