amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Use the power-reducing formulae to write the expression as a sum or difference of first powers with multiple angles. sin^6 theta
A motion is open to debate when A. the motion is seconded. B. the motion has been stated by the chair. C. a member has made the motion.
Find the rate % on $3,200 for 6 years that will attract a SI of $400.
What are Monsoon forests?
the temperature was -15 F and fell 10 F
Determine the common difference of the arithmetic sequence in which a1=5 and a5=17. Determine the 21st term of the sequence
"Ceres is a dwarf planet located in the main asteroid belt of the Solar System." Based on this statement, which of these facts about Ceres would be false? A. It
Which of the following was a goal of the Albany movement?
2. If you have given the chance to choose 1 economic system, what would you choose? Why?
A rectangle has an area of 40 square feet. Select all the possible dimensions of the rectangle D 10 in., 30 in. A 4 ft, 10 ft B 20 ft, 20 ft C5 ft, 8 ft E 1 in