victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Points from me. I'm doing this til I run out
Help me please Great answer will get more points for the correct answers Please giveing 50 Points
how magnets are alike? how magnets are different?
What is the pattern in these numbers? 72028 36143 80508 51299
Escoge la traducción mejor para la oración siguiente. Patricia está bonita esta noche. A) Patricia is pretty. B) Patricia is always pretty. C) Patricia looks p
which of the following statements is most accurate regarding the mayflower compact
answer to number 11 (pls help i don't wanna retake this class next year, help me)
Explain the relationship between the two 5's in the number 455.721
Please help me !!! ( the directions are at the top of the picture ) Answer what you can correctly for a brainliest and also get a thanks ! Don't answer if you d
what is least common multiple