Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of each pizza?

Respuesta :

kotero kotero
  • 03-01-2017
$7.82 , because if you divide 23.46 by 3 you get 7.82.
Answer Link
paisleylockwood
paisleylockwood paisleylockwood
  • 11-10-2019

Answer:

The answer is going to be 7.82

Answer Link

Otras preguntas

Which part of an Apple best represents Earth’s crust? *Flesh *seed *skin *stem
Someone pls help me I will make you brain
What is the number of potassium atoms compared to oxygen atoms in a binary compound made of these two elements?
Which ratios have a unit rate less than 1
Plz help meee! T-T Well mark brainliest ONLY if u are correct!.
what are questions or thoughts you have about West Nile Virus?
!!!!!?!??! Pls help me plsss
why should firefighter not wear silk
Which study would fall under the atmospheric component of environmental science? A. The effect of changing temperature on butterflies B. The effect of the water
Which expression represents "the sum of w and 4"? A) 4w B) W-4 C) W +4. D) w 4 F) 4-W