yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would NOT be a good thesis for a compare-and-contrast essay?
What is the sum of the first 27 terms of the arithmetic sequence? -15,-11,-7,-3,..
does anyone know how find the number of meters ?? please help me thank you
do you think a totalariran form of government would have formed in Germany if the Great Depression had not occured
Ww2 Im the Soviet Union, with focus on Leningrad, Stalingrad, and Moscow
What is a stated idea or opinion that not everyone believes is true
What was one cause of the French and Indian war?
List at least three reason saving are importan
How to find the answer ?
To remove text from a specific location and keep it to use again, you should select _____. Cut Copy Delete Paste