rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

what is something the inca and Aztec had in common ​
What is the answer to this question
what is factorisation and how do you do it?
are these equations equivalent?
need help right now pt.2​
What is the main effect of Article VI of the Constitution? A) It explains how the Constitution may be amended. B) It establishes the importance of the Constit
What is kinetic energy?
What left to the shift of power away from Rome, the seat of the Catholic Church
Two students were given the expression shown. They were asked to take a common factor out of two of the terms. Use the drop-down menus to complete the statemen
this term describes the role or job of a species in its environment. which term is it ? A. habitat B. niche C. biotic factor *******PLEASE HELP*******