jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Noel Devine bought a new dishwasher for $320. He paid $20 down and made 10 monthly payments of $34. What actual yearly interest rate did Noel pay? A. 2
20 fish are in a bowl 8 die three swim away and six drown how many arein the bowl?
Paul has been clinically diagnosed with depression, so he takes a lot of prescription drugs. Based on this information, which of the following is most likely to
Which sentence uses possessive personal pronouns correctly? A. His's relatives should arrive soon. B. The store clo
According to the map how many different routes are there from a to d
The years between 1783 and 1789 were called the __________, because the United States seemed in danger of falling apart.Select one of the options below as your
Walking to work is one way of helping improve air quality. a. True b. False
27/2 - 1/3 in simplest form
The power to command or influence thought, opinion or behavior is the definition for what term?
Which of the following is NOT a land resource? a. soil b. iron c. forests d. the wind