jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

what was the name of the present in 1999
You are on the scene of a patient who is the victim of an assault. the scene is safe. you find a? 22-year-old male patient responsive to painful stimuli only. h
The geysers, built in 1960 in northern california, remains the world’s premier _____.
at approximately which time of day is the sun at the highest point in the sky to an observer in new York state A. 6.amB. noon C. 6.pm D. midnight
¿Cuál no es un ingrediente de una pizza? A. tomates B. pan C. arroz D. queso
A relative of yours has been diagnosed with bipolar disorder. your family is impressed when you mention that the preferred drug for this condition is ________.
Enslaved people used as entertainment as well as a means to share secrets about escaping to freedom
Which one is it A. B. C. or D.
Does anyone know this? X=?
A fair coin is tossed 5 times. what is the probability of at least one? head? round to the nearest? ten-thousandth.