Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of stems in plants?
An advertising company charges $40 per half - page advertisement and $75 per full-page advertisement. Michael has a budget of $800 to purchase 13 advertisements
If the carrier is continental airlines, what is the chance that I will be denied boarding?
Read this excerpt from Common Sense. Small Islands not capable of protecting themselves, are the proper already four kingdoms to take under their care; but ther
What is one good fact about USA??
A mi me los dulces! Por eso los como todos los dias
QUESTION:What is smog and how is it formed? Help plz..And No links!! I repeat No links!!
what is the most important era in which mammals appeared ? O Cenozoic O Mesozoic O Paleozoic O Precambrian
Which fraction equal to 0.34
Una rueda gira con una frecuencia de 530 rpm. Determina la velocidad angular, el periodo y la frecuencia.