batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

What word doesn't have a Spanish root? A) Savvy B)Culture C)Speak D)Compare
Can someone help me please
The person at (0, 1) needs a bottled water. He moved to the right on a slope of -4. Where can you find him to give him the water he ordered
dentify all of the following solutions of square root of x plus 10 end root minus 4 equals x Answers x = −6 x = −1 x = −6 and x = −1 None of the above
Penn Foster exercise 5
FritingIn which sentence below is the phrase that fell apart used correctlyA.That fell apart table is in the kitchen.B.The table that fell apart is in the kitch
Please help me out.........
Real question; My mom found out yesterday that our dog has cancer. But I do not know how to tell if it is something else. He is shaking in his hind legs, he h
Use the explicit rule to find the 22nd term of the sequen e 5,8.11
Devin is charged with receiving stolen goods after buying five smartphones from a man he meets on the street. What is NOT an option for Devin to defend himself