friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Question 10. 10. Please choose the proper pronoun for the sentence below: Everyone celebrates _________ birthday, usually with a cake and presents. its his he
Napoleon sold the Louisiana Territory to the United States because he A. felt that the United States would be the best country to manage the land. B. was forced
the physical appearance of an individual's genetic makeup
Steam engines were used in factories, transportation, and communication. a. True b. False
Which philosopher classified governments as republics, monarchies, and despotisms? a. John Locke b. Charles de Montesquieu c. Justinian d. Thomas Hobbes
How does Judaism differ from other religious groups?
A climate that is characterized as "tundra" A) receives less than ten inches of precipitation. B) is incapable of sustaining animal life. C) is incapable of
why did conflict on the American frontier increase tensions between the US and Britain
the area of continental united states is about 1.9 billion acres.Taxas makes up seven percent of this area. what fraction is this
21 fewer stars than three times a nymber h