abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

Consider two solutions: solution x has a ph of 4; solution y has a ph of 7. from this information, we can reasonably conclude that _____
When selecting font size in a document, ____ points equals one-inch-tall text?
What is the following product? 3√16x^7 3√12x^9 Please help, Thank you!
Fill in the blanks with complete sentences using the words provided. use the correct present tense or infinitive form of each verb una estudiante / desear / hab
Is themagnitude of a vector can be different in different coordinate systems?
Which polygon appears to be regular? Figure A Figure B Figure C Figure D
The pulmonary artery, which connects the heart to the lungs, is 8.5 cm long and has a pressure difference over this length of 450 pa.
When a resident with alzheimer's disease becomes restless or agitated in the late afternoon or evening, it is called?
My English is not well, please can you help me 1 Who was Jonathan Small? 2 Why did Watson not want to take the treasure to Miss Morstan? 3 Why was Watson much
Which of these has the most chemical energy? A. a candy bar B. a gold brick C. a gallon of milk D. a gallon of gasoline