basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

The number of electrons in an element x is 15 and the number of neutrons is 16. Which of the following is the correct representation of the element? (a) 31 15 x
A you borrows $10000 for 5 years at 12% compound interest. How much will the man have to repay? please it for a test
Jen uses 8.6 gallons of gasoline to drive 164.7 miles. Which is the best estimate is the best for the number of miles per gallon of gasoline her vehicle gets?
Help I’m timed! Solve for x in the equation… x2-12x+36 = 90. A: x=6+3/10 B: X=6+2/7 C: X= 12+3/22 D: x=12+3/10
BRAINLIEST IF YOU AWNSER We have been learning a lot about how British taxes and their response to boycotts made the Colonist very angry. Explain how the Britis
Ava is a high school basketball player. In a particular game, she made some three point shots and some two point shots. Ava made a total of 12 shots altogether
Question 1(Multiple Choice Worth 2 points) h What does the symbol above represent? O Dotted half note O Half note O Quarter note O Whole note​
How can those in power when crimes against humanity took place be held accountable?
What are cyber criminals like today?
I need help I’m so bad at history