arielleb102
arielleb102 arielleb102
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 6 pounds
of coffee is $3.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021

Answer:

ok 2 pound per 1 doller and 1 pund per0.50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

6. Explain the importance of the law of conservation of mass.
ADD the given the polynomials: (x + 2) + (8x + 4) CHOOSE THE RIGHT ANSWER:A] 9x + 6B] 8x + 6C] 7x + 6D] 9x + 8NEED SOLUTION PLS! ​
Write the following sentence as an equation. Use x to represent "a number." The product of 2 and the sum of 6 and a number is -40. The equation is a (Do not sim
Petra jogs 3 miles in 30 minutes. At this rate, how long would it take her to jog 13 miles?
Directions: Transform the following equations into standard form. 1. x2 + 2x = -1 2. 4 + x2 = 7x 3. x2 - x = 1 4. x2 + 9x = 10 5. 4x + 3 = x2 6. x2 + 5x +5 7. 2
Paul said, “And the Choose... of God, which passes all understanding, will keep your hearts and your minds in Christ Jesus."
PLEASE HELP ILL MARK AS BRAINLIEST!!! How has technology helped create and distribute documentaries?
Can someone answer this for me?
HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST How is the product of 2 and 5 shown on a number line? 2-1 0 1 2 3 4 5.7.1 -10 101235 7. -13- 3-L 1 2 3 5 -1012 4 5
I NEED HELP WITH QUESTION 2 ONLY (GIVING BRAINIEST) 50 points Is x = 6 a solution to the equation 5(x – 3) = x + 13? Follow the steps to find out. 1. Rewrite th