katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Choose the sentence in which the verb is a linking verb >He has walked to work form his house >His boss pays him well >He works at a gas station >Hi
Which of the organelles in the animal cell is involved in exocytosis?
The type of persuasion that uses charged language, vivid descriptors, and personal anecdotes is _____________.
Scientists can now predict when an earthquake will occur. a. True b. False
Compare Organisms that do not have ventilation system to ones that have one
You are explaining how to operate the gears of a machine to a new employee. To create a word meaning the opposite of engage, you would add the prefix A. demi-.
How many times larger is the value of 250,000 than 250
2000 divided by 60 ?
EXTRA WORDS IN A SENTENCE THAT ADD DETAIL AND ARE SET OFF BY COMMAS ARE CALLED ___ ELEMENTS
Compare Organisms that do not have ventilation system to ones that have one