dmarigertings dmarigertings
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Zara bought 2.4 pounds of grapes and a watermelon what cost $5.28. The total cost of the fruit was 7.32. Which describes a way to determine x, the price per pound for the grapes?

Zara bought 24 pounds of grapes and a watermelon what cost 528 The total cost of the fruit was 732 Which describes a way to determine x the price per pound for class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

The answer is B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What piece of kitchen equipment operates between 1 -4 degrees celsius
What's the square root of 1/121 ?
how do you solve this |7p+4| ÷ 8 =3
What is 8,624 divided by 98
What is opposite of 7.5
What Is The Property Of (20 x 18) x 5 = 20 x (18 x 5) Please Tell Me The Answer Thank You If you did I need help With it
How does a command economy differ from a market economy?
what is 59424.77 rounded to the nearest square mile
Tyler wrote a paper describing life in England in the eighteenth ________,from_______to_____. A century 1801, 1900 B decade 1701, 1800 C century 1700, 1799 D ce
What would most likely happen to a person who is not getting enough essential amino acids in his or her diet?