andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

What must be added to 3x-7 to make x^24x-1
what does atomic number of an element represent.
Find the area of the triangle.
Samuel Slater was important to the industrialization of America because he
-8y-11=13 a.) -3 b.) -1/4 c.) 1/4 d.) 3
what is the significance of the tropic of capricorn
in a" Dill Pickle" by Katherine Mansfield do the characters know each other well?
For an Aa mother, what fraction of her eggs have an a allele?
NEED HELP ASAP (1) Many American men were drafted during World War II. (2) Many other men volunteered to serve. (3) In fact, so many men entered the armed servi
which pair of angles is a linear pair?