quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

write an essay about being judged
In the 19th century, eugenics was used to promote which beliefs?
Examine this system of equations. Which numbers can be multiplied by each equation so that when the two equations are added together, the x term is eliminated?
Element X decays radioactively with a half life of 13 minutes. If there are 710 grams of Element X, how long, to the nearest tenth of a minute, would it take th
Whats the answer for this...? Ive tried 6 times in total, i just gave up :l
Reflect shape A in the line y=x. FAST PLEASE!!!
university should be made compulsory for student​
Which of the following would be the best title for this image? (4 points) Image of a person meeting with an attorney. The caption reads, 'Hello, I am Tim Legal.
One number is 6 times another number and their difference is 30 . find the numbers.
Which of the following is ture?