jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to this system of linear equations: y-x=4 and y+2x=1 1) (-1,3) 2) (0,4) 3) (1,-1) 4) (-3,3)
what does the agora tell us about the culture of athens?
What is the main idea of Truman's statement about the use of atomic weapons
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
What long-term effect do you think EU membership will have on nationalism in Europe? Explain.
When was the battle of Hastings?
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
what did henry hudson claim land for
What are the origins of prevailing ideas about natural, ideal, and deviant bodies in sports and in society?
Locate the gerund and identify its use.Wrestling alligators seems both foolish and dangerous.