duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

how can elements be distinguished from molecules and compounds?
What was the main occupation in New Hampshire
Using the map below locate China, am I right is it 3
An interest group is a private organization that forms to
in the SQ4R Method of reading text, what is the porpose of reciting
Carlos has 58 pencils.what is the value of the digit 5 in this number?
What is the best way to process or determine theme? Help me please
The temperature in degrees Celsius, c, can be converted to degrees Fahrenheit, f, using the equation mc026-1.jpg. Which statement best describes the relation (c
True or false? hydrogen gas can be utilized as a fuel source in conventional gasoline engines.
Based on the passage, the reader can infer that the Hall of Fame feels that promoting is important