davisxk313kd
davisxk313kd
03-12-2016
Mathematics
contestada
How do i find the cost per pound?
Respuesta :
JonathanHagen
JonathanHagen
03-12-2016
Literally just take the cost of X pounds of goods and divide it by X.
Answer Link
ValirionSaphris
ValirionSaphris
03-12-2016
Take the price you paid and divide it by the number of pounds you bought. For example, say I paid ten dollars for five pounds of flour. Take the ten dollars and divide it by the five pounds of flour, you get two dollars per pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Why was Robert Taft so powerful, who was he, conection to his dad, who was his dad?
5. 5C + 40 Help Pls ASAP
Which one is a Synthesis reaction?
NEED HELP WITH THIS!!!
Recycling Tim's family was collecting aluminum cans to recycle. They found out that they would get two.cents for every three cans they collected. If they collec
what is taught in work language
78 fl oz = _c = _oz pls help me and its in us coustemery units
How does vera help her community?
CrO3 = Cr2O3 + O2 how do i balance this?
If you do all of these problems, I will give you Brainlyest and give you a lot of points. Thanks so much!