autumnr autumnr
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

The price p of a pizza is $6.95 plus $.95 for each topping t on the pizza

Respuesta :

bulletstorm03
bulletstorm03 bulletstorm03
  • 02-12-2016
the price would come out to be about 8 dollars if you are looking for whole numbers the original answer is 7.9 if I got this wrong I am sorry I did know the # of toppings
Answer Link

Otras preguntas

how did the French revolution influence the Haitian revolution ​
6 Big Or Small7 Small Or Neutralwhichever number is greater ​
The image illustrates a building with a green roof - a roof that is covered in living vegetation. Why would a society use this sustainable practice? A. It reduc
A jar contains 6 red jelly beans, 4 green jelly beans, and 4 blue jelly beans. If we choose a jelly bean, then another jelly bean without putting the first one
A light wave has a frequency of [tex](6 \times {10}^{8}).[/tex]What is the wavelength of the light wave?(Assume the speed of light to be [tex](3 \times {10}^{8}
In a criminal court case, the defendant is the person who goes on trial for potentially committing a felony a or misdemeanor. claims that a suspect has committe
what prompted Japan to begin industrializing in the late 1800's a. japan feared they were falling behind their neighbor china b. japan ties with britain gave t
Amy owns 3 1/3 acres of farmland. She grows beets on 1/6 of the land. On how many acres of land does Amy grow beets? Plz
2x + 6 96 solve for x using an algebraic equation
finish this sentence: KA ME