Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

Which organism evolved before the others in geologic time? mammals amphibians reptiles fish?
BIG POINTS PLEASE HELP ME I'll give braliest In this journal assignment, you will deepen your understanding of what ma
How are dissociation and ionization different?
1. Discuss Odysseus’s character in the Odyssey using two adjectives (describing words). Support your choice of adjectives by giving specific examples from the s
Which of the following values is closest to the variance for the set of data shown below? 23, 32, 20, 43, 41, 66, 63, 59, 54, 36, 45, 61, 55, 44, 47 A. 195.4
Choose the BEST answer to this statement: "After a bill is introduced in the Legislative branch, the bill __________." A) becomes law B) is voted on by the
Fill in the blank with the correct direct object pronoun, based on the word in parentheses, that best complete this sentence: Nosotras _______ servimos. (sopa)
What is 34 + b = 100?
1. Which sentence uses quotation marks correctly? A. Have you seen the play "Six Characters in Search of an Author" by Luigi Pirandello? B. When in Rome, my
Is the function y+1=5(x-9) linear or nonlinear?