Markieff
Markieff Markieff
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

Find the unit price in dollars per pound

2 1/4 pounds for $4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What are some real world examples of like terms?
In the Carbon cycle, what must NOT happen to your dead organic material to have it become fossil fuel?
Francice says 86 divided by 4 is 20 with a reminder of 6 she reasons it's correct because ( 4x20 + 6 = 86 what mistake did franchise make. ( if you can answer t
maria consumed 1.75 gallons of water in one day. how many milliliters are equal to 1.75 gallons? this is the last problem of my assignment!
Describe how radiant energy, light energy, and solar energy are related. ( Please ❤️ )
What is the explicit rule for this geometric sequence? 2/9,2/3,2,6,... an=3(29)n−1 an=3(29)n an=29⋅3n−1 an=29⋅3n
I need the steps. Please help me. Thanks!
Which element has a complete valence electron shell?a selenium (Se)b oxygen (O)c fluorine (F)d argon (Ar)WILL GIVE BRAINLY FIRST AWNSER
Why is it important to accept the values of others throughout adolescence and the process of growing up?
4. One egg has a mass of about 50 grams. What is the mass of 1 dozeneggs?Answer©[1]​