Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

on Saturday 12 friends go ice skating altogether they pay $83.40 for admission they share the cost equally how much does each person pay

Respuesta :

jaredismaxawesome
jaredismaxawesome jaredismaxawesome
  • 01-12-2016
$6.95 each... just divide 83.40 and 12 and you got the answer :)
Answer Link
fromConnexus
fromConnexus fromConnexus
  • 01-12-2016
$6.95
per person
divide cost by number of people
Answer Link

Otras preguntas

C'est quoi ressources humaines
I need help please !!!
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
Pls answer 20 pt reward!!!!
if I had enough money I would fly (begin with had)​
Hi, How are you and your baby? I have something to ask regarding my studies. You know I'm using your old desktop at home to work on my university assignments, b
HELP. Using the data from the drawing, find the area of the sphere (O is the center of the sphere):
Unit overview definition
text about lebanon's drinking water​
Case study: Walmart's joint venture in India Walmart is the world's largest retail business. The company wanted to enter the Indian market. Walmart did not set