shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

Need help with circle measurements in Geometry.
Use the distributive property to write the expression without parentheses. 4(x+y)
WILL UPVOTE BRAINLIEST EASY GEOMETRY
Select three reasons propaganda can be a bad thing. It can be used to spread lies and deception under the guise of progress. If can hinder the case of peace and
Anyone got an answer?
Please help me figure this out!!!!!!
HELP ASAP!! WILL MARK AS BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!! What is the formula to find the lateral area of a sphere, cylinder, triangular prism, and rectangular pri
Which term best describes the majority of government systems in pre columbian america? A. Hierarchical B. Bureaucratic C.constitutional D.egalitarian
What is (6x4 - 7x3 - 153x2 + 175x + 75) divided by (x + 5)?
What type of cell must contain a mutation for it to be passed down from women to offspring?