shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

I need to learn how to write an equivalent equation that does not contain fractions then solve. Here are a few- 1/2 x - 2= 3/4     and                  0.1 x
Which equation is equivalent to x^2+24x+100=-46
Under what circumstances would a defendant be wise to settle out of court
What aspects of society, the culture of the people, were changed following the 1911 Revolution?
How is DNA used as a template to make proteins?
what is 4/5 + 1/8 and 8/9- 6/7 that's an estimate what is 5/6 + 1/3 and 3/4 + 1/3 add fracttions what is 3/4 of 8 = 4/5 of a number is 8 what is the number 1/3
Write the sentence as an absolute value inequality. Then solve the inequality. twice a number is no less than 10 units from -1 ?
When are the fractional amounts 3/6 and 2/4 not equal?
rewrite 2x-4y+7=0 in slope intercept form
What is the difference between distance and displacement?