fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

1. What is the name for a substance formed in a chemical reaction?
what is the oldest a woman could have a child
Which kind of language is appropriate for a business letter? colorful personal creative formal
Which of the following was not a famous American author from the 1950s? J.D. Salinger Ernest Hemingway E.B. White William Golding
All of the following are examples of positive peer pressure directed at exercising except: a. exercising alone b. joining a sports team c. exercising with a
so if any percent and whole number can be divided equally it's 50
Three point zero one divided by seven
The narrator of "Uncle John's Farm" is _____.
in one hour of television there are two shows on . what is the ratio of hours to shows. if you watch 3 hours of television what will the ratio be
what caused many African Americans to move away from the south ?