GOOBER3016 GOOBER3016
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

unit 8 triangles and trigonometry quiz 8-2 please help me with all

Respuesta :

mccrary1941 mccrary1941
  • 03-05-2021

Answer:

i think 6

Step-by-step explanation:

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
The united states acquired several new territories during the late 1800s. which two eventually become states?
—¿Cuánto pagaste por el anillo? —_____ ochocientos pesos. Question 1 options: Pague Pago Pagué Pagaste
Which phrase describes the end behavior of the graph of ƒ(x) = –x5 – 4x4 + 7x2 – 2? up to the right, down to the left down to the right, up to the left up in b
what is the GCF of 8 and 24?
Given the function g(x) = 6^x, Section A is from x = 1 to x = 2 and Section B is from x = 3 to x = 4. Part A: Find the average rate of change in each section. P
Can you help me edit these please? My teacher said I need to double check these verbs. 1. Es muy bueno que Carlos viaje a *España.* 2. Es muy bueno que tu *fuer
How to determine if a pair of equations are parallel perpendicular, or neither?
Lana has a credit card that uses the adjusted balance method. For the first 10 days of one of her 30-day billing cycles, her balance was $2800. She then made a
Why do you think Jackson favored and benefited from the democratic expansion that took place in the 1820s and 1830s?