bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

The speed of light is 186,282 miles per second. How many miles does light travel in 1hour?
Divide 4,318 by 7 Estimate:______________________________
what are the two important jobs of photosynthesis
Can the density of an object change?
The ability to reason well is necessary for modern workers because __________. a. Communication with other workers will be difficult b. Creativity is not valued
Tell what the following people are going to do tomorrow, by changing the present tense verb to the correct form of the future tense. Julio bebe la leche. Nosot
What was the economy based on in the North?
Truck drivers probably cannot see see your vehicle if
What does (-9)^-2 mean?
write 5.2 as the quotient of two integers A...11/3 B...21/5 C...26/5 D...51/10