BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

The Mycenaeans were located in this country.
What type of consumer is a ladybug? A. decomposer B. primary consumer C. secondary consumer D. tertiary consumer
how to write 2000 using exponents
What were some of the innovative ways Americans fought disease during the Revolution? What were the risks and potential rewards of these methods?
What is the greatest common factor of 17 and 51
What value of r makes the equation true? r + (–0.16) = 0.37 a. –0.53 b. –0.21 c. 0.21 d. 0.53
What legal document explains the legal reasoning behind a Supreme Court decision
(the photo is horizontal) Can every number be represented as a decimal? Please help
If the force of gravity changes, what happens to the mass of an object?
Which of the following statements is true? A. 15 + 0 = 0 B. 15 – 0 = 0 C. 0 ÷ 15 = 0 D. 15 ÷ 0 = 0