Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Why are fewer women hemophilic than men?
BRAINLIESTTT ASAP!!!!! -Who were the Vikings, and what did they do? -What were monasteries known for?
which three statements about a rhombus are true?A. it could not be a rectangleB. it could be a trapezoid.C. it must be a squareD. it must be a parallelogramE. i
What is the Molar mass of Ca(C2H3O2)2
A roundtrip to Mars is expected to take up to 2 years and this would be dangerous to human health. true or false
Suppose the cross-price elasticity of demand between eggplant and broccoli is 0.4 (eeggplant/broccoli = 0.4). if the price of broccoli increases 10%, we would e
Someone Help!! 12 points
GEOMETRY , FIND THE AREA OF A REGULAR POLYGON!! BRAINLIEST GIVEN!! BOGUS ANSWERS BLOCKED
Carson company on july 15 sells merchandise on account to tayler co. for $2,000, terms 2/10, n/30. on july 20 tayler co. returns merchandise worth $800 to carso
Read the passage from the Odyssey. Dear friends, more than one man, or two, should know those things Circe foresaw for us and shared with me, so let me tell he