centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

If you had a coupon for $0.25 off a box of dog treats would this change the answer for which is the better buy? Give an example.
A negatively charged plastic comb is brought close to, but does not touch, a small piece of paper. If the comb and the paper are attracted to each other the cha
II. Write 5 reasons why you think bullying is wrong.​ pls help as fast as u could
Find the vertex of this parabola: y = -x2 + 6x – 15
Each of the two numbers were increased by 10. How did the average of the two numbers change?​
Guiding Question: Why places beyond the park and park connector can affect water quality? ( could you also tell me some examples of the places )​
My sis asking what is verb? What is it? ​
Find the value of X and perimeter.
State one similarity and one difference between the responses of tropism and mastic movement.
The radius of a semicircle is 4 miles. What is the semicircle's area?