Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

the distance traveled by an ibject divided by thr time it takes to travel that distance is called?
Which of the following statements best characterizes government in Africa? A. Most are stable democracies with guaranteed freedoms and civil liberties. B. Most
You have just replaced the motherboard in your computer. now your computer will not start. you press the power button on the system case, but nothing happens; t
Which list correctly orders intermolecular forces from weakest to strongest? a. London dispersion forces, dipole interaction forces, hydrogen bonding b. hydroge
Which words in the sentence are the prepositional phrase? Jayla wrote a silly poem for her best friend. A. wrote a silly poem B. Jayla wrote C. for h
Plants use sunlight as energy to convert carbon dioxide and water into glucose and oxygen. Which best describes the reaction? A: The law of conservation of mass
CAN I GET SOME HELP PLEASE
What is the area of your advertisement (in feet)? [12 inches = 1 ft]
how do I get this answer (4x2-6y2-7)(6x2+7)
Please guys who know it, can u please help me with it