Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

When the two bones of a joint no longer line up they are ____________________
Can someone help me with this? I have no clue whats going on-
What is a major function of growth hormone?
The amount of money invested in a retirement fund is an example of which of the following? a. investment asset b. liquid asset c. long term asset d. use asset
How many 10’s are in 1000
There are 8 soccer teams for the 110 players in the league. The league wants the same number of players on each team. Which explains whether or not it is possib
what are PAT&E tests on production sysems used for.
What year was the Battle of Yorktown?? 20 POINTS AND POSSIBLY BRAINLIEST!! ​
(-2.8)^6 (Round to three decimal places as needed)
In recent years, many products that people use have released chemicals into the air. This has slightly changed the composition of the air that surrounds the pla