tednequamoore4550 tednequamoore4550
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

EN LA FRUTERIA "LA CANASTA" SE ANUNCIA EL KG DE NARANJAS A $13.50, ¿Cuánto PAGARA DON JOSE POR COMPRAR 2.6KG? Y SI A DOÑA PAULA LE COBRARON $31.50 ¿Cuántos KG COMPRÓ? KILOS DE NARANJA COSTO POR KG 1 $13.50 2.6 kg ? ? $ 31.50

Respuesta :

joonsiq
joonsiq joonsiq
  • 02-03-2021

Answer:

hola soy dora

Step-by-step explanation:

soy stan kim namjoon

Answer Link

Otras preguntas

What were the two reasons why America joined WWI?
A small fast-food restaurant is automating its burger production. The owner needs to decide whether to rent a machine that can produce up to 2,000 hamburgers pe
What’s the surface area of this prism?
F(x)=x^2 g(x)=x^2-8 we can think of g as a translated (shifted) version of f
Somebody please help me!! I will mark the brainlest
Describe the two types of loans available, and explain how they are different. (Site 1)
Target sells 24 bottles of water for $3.and 36 bottles of water for $4 Which is the better buy and by how much24 bottles for $3 by 1.50 per bottleB)24 bottles f
PLS HELP ASP HURRY BEST GETS BRAINLESST AND FOLLOW​
which expression shows the factors of 9x^ +3x-2
SOMEBODY PLEASE HELP:)