jakechadisthecool jakechadisthecool
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST

Can someone answer and explain ILL MARK BRAINLIEST class=

Respuesta :

spritesoda07
spritesoda07 spritesoda07
  • 01-03-2021
Ryan bought 18 pens from rite aid.

If he bought 24 pens for $0.60, and 18 pens for $0.80, he would have spent $14.40 at each store. 24+18 adds up to 42.
Answer Link

Otras preguntas

If honey has a density of 1.36 g/ml what is the mass of 1.25 qt reported in kilograms
Under the terms of the Paris peace agreement signed in 1973, which of the following was a condition that the United States agreed to? North Vietnam agreed to p
Verify that the function satisfies the three hypotheses of rolle's theorem on the given interval. then find all numbers c that satisfy the conclusion of rolle's
Which element of the plot appears directly at the beginning of the black cat
How do you solve this?
Consider two ecosystems that scientists have labelled as ecosystem A and ecosystem B. The scientists have found that both ecosystems are home to a roughly equal
What weekly american magazine charts the popularity of music?
Every seventh-grade student at Martin Middle School takes one world language class. One-tenth of the seventh-grade students take French. Eighteen seventh-grade
I need help which equation describes this line ?
The chef allowed 20 minutes cooking time per pound for a roast weighing 6 lbs. 12 oz. If the roast was placed in the oven at 4:20 P.M., it should be done by A: