xmangrangerjr xmangrangerjr
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jessica earned $14 by baby sitting 4 hours
What's Jessica rate and Jessica's Unit Rate?

Respuesta :

imawolf
imawolf imawolf
  • 01-03-2021

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

14 ÷ 4 = 3.5

good luck, i hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?
Which of the following activities will contribute most to changing climate and global warming? Paddling a canoe, driving a car, skiing down a mountain, riding a
40 g of calcium reacts with 71 g of chlorine to produce _____ g of calcium chloride
What two groups formed the majority of immigrants to the United States in the 1800s
Determine the circumference of a circle with a radius of 4 units. 16 units 8 units 32 units 4 units
What factors led to world war 1
A cruise ship travels 1900 miles per trip. There are a total of 4 stops the ship makes, and the distance to the first stop is 460 miles. If the variable d stand
Which of the following is an example of a shortage? the price of oil going up because more people are driving cars the price of grain going down when supplies a
When atoms are split, from which part of the atom is the energy released? nucleus electrons isotopes
A verb phrase consists of _____. two main verbs one main verb and one or more helping verbs one or more helping verbs one or more main verbs and one helping ve