anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

what's the percentage of 1/8 ?
Gina rented shoes, bowled 3 games, and bought 1 order of nachos. she used a coupon for 1/2 off the price of her bowling games. What was Ginas total cost before
Graph the first six terms of a sequence where a1 = -10 and d = 3.
PLEASE HELP I GIVE THANKS
Help PleaSE:) ->Grammar Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. The lifeguards sat in tall chairs; they could
What is the domain of the relation {(2, 8), (0, 8), (–1, 5), (–1, 3), (–2, 3)}?
Two taps A and B fill a swimming pool together in two hours. Alone, it takes tap A three hours less than B to fill the same pool. How many hours does it take ea
Which word has the long e sound? a. client b. inferior c. beautiful d. poetic
does radiation need a phase of matter to travel with?
can someone help me solve this and show me the work? it says solve and graph the compound inequality -8<2x+4<10