ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

below are the functions of y = |x| and y = |x| - 3. how are the functions related?
Which position did Federalists take on the government's role in the capitalist economy? O The government needed a national bank to control the flow of money. O
: Activity: A liquid of unknown specific heat at a temperature of 20°C wa: 80°C in a well-insulated container. The final temperature was measure combined mass
Which of the following contains organ systems? Choose 1 answer: A. organ B. organism C. cell D. tissues
Identify three areas that are important for an engineer to focus on when creating a visually appealing design, and explain why they are important.
Write a integer for the situation “price drop of $12” please help THIS IS DUE TODAY
if a terrorist attack occurs near you, you should
Which of the following actions should you take as the first step in responding to an infant with mild FBAO? A. Checking that the child is crying, coughing, and
If A = {1,2,3,4} B=N. Let f: A ➝ B be defined by f(x) = x² + 1then find the range of f.Note: [Brainly sir / maam please solve my all Questions that I have poste
Who found diversity of living things