Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

WILL MARK BRAINLIEST
Solve for v. 3v-2=7.
Which element is heavier oxygen or carbon?
1. Anaerobic respiration is usually carried out by A. Mammals B. Microorganisms C. Plants
Select the subject of the sentence.
Which of Lord Mahavir’s disciples is the last person to attain keval jnana in this age? A. Parsvanath B. Vardhaman C. Tirthankar D. Jambu
8. How did the introduction of infectious diseases to the New World impact the development of labor systems in European settlements? A) It was no longer conside
A loaf of bread has a mass of 300 grams and the volume of the loaf of bread is 10 cm by 30 cm and 10 cm what is the density of the loaf of bread? ​
how do you add text in Photoshop CC?​
how does extravangance lead to proverty?​