ataviaforeman1 ataviaforeman1
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a pound of coffee costs 12. How many ounces can be brought for 3.90

Respuesta :

tp383079 tp383079
  • 04-02-2021
32.5 is the right answer I believe
Answer Link

Otras preguntas

what is the conjugation of avoir?
Specific Heat of Water = 4.186 J g°C Specific Heat of Ice = 2.00 J g°C Molar Heat of Fusion = 6030 J mol Molar Heat of Vaporization = 40790 J mol You take
How are federal judges selected? Candidates are nominated and appointed by the Supreme Court unless the president uses the veto. Candidates are nominated by Con
Q. The Paleolithic Era is characterized by A. mass migration from North America to Africa. B. development of clans and tribes. C. the earliest use of stone too
Solve for x. 2/(x^2-4) - 1/(x+2) = 3/(x-2)
a rectangle has a width that is 3 less than twice the length. If the rectangle has an area of 170 square inches, what is the length of the rectangle?
i keep messing this problem up. can someone help me please? thank you!
The difference between the Soviet Union and Great Britain in Europe after the war is which of the following? A. Great Britain did not want to control and of t
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
what are the current issues surrounding the immigration policy?