pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

which statements accurately describes the value of the rain forest​
Sally is having trouble deciding which college to attend. While there are buildings, classrooms, and libraries to evaluate, the actual learning is much more dif
In your own words What is Section 8 housing?​
john owes $829.30 to discover card. However his payment of $35 is late
Plz help I need help
Which four slave states remained in the Union throughout the war?
Which of the following sentences shows that the success of marketing is closely connected to the success of operations? Li Huang was managing a company where ex
whats the answer for 3x+2y=6​
How do people adapt to their environment?
A student monitored the reaction rate of a 0.600M sucrose solution, at 25 oC, and determined that the reaction is first order with respect to sucrose. If at 25.