nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Rust formation is represented as iron + oxygen → rust + energy. Which describes this reaction? Rust formation is an exothermic reaction because it absorbs
Wenig Inc. has some material that originally cost $73,500. The material has a scrap value of $45,600 as is, but if reworked at a cost of $6,600, it could be sol
A person in the audience of a game show has a 14% chance of winning free movie tickets. What is the chance that a person in the audience may not win free movie
How can water needs be met if the rate of infiltration is lower than the rate of pumping?
Ana jamás me _________ (enviar) tantos regalos en mi cumpleaños como hoy.
Which of the following is not one of the major categories of intangibles?(a)Contract-related.(b)Financing-related.(c)Artistic-related.(d)Marketing-related.
Question 11 (Fill-In-The-Blank Worth 1 points) Write the TWO object pronouns (lowercase and separated with a space) that would correctly complete each sentence.
In this excerpt, the prince is an antagonist because he .
Cave​ Hardware's forecasted sales for​ April; May;​ June; and July are $ 200,000​; $ 210,000​; $ 150,000​; and $ 240,000​; respectively. Sales are 70​% cash and
Crossing over is thought to be evolutionarily advantageous because it continually shuffles genetic alleles into novel combinations. Until recently, it was thoug