ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3(x+1)= -2(x-1)-4 I dont necessarily want the answer, I just want the steps.
the idea that states could ignore federal law was called .
a die is tossed. find the odds against rolling a number greater than 3
change the fraction 13/20 to a decimal
Effective charts and graphs include all of the following except _____.
y=x 2 the set of values assigned to x is called the
Gametes are necessary for successful sexual reproduction. TRUE or FALSE.
a:he has made observations about the natural world b. justin notices a particular type of caterpillar feeds only on cottonwood trees in his neighborhood.in whic
A concession stand vendor counts the money in the register. after 2h, it has $82.75. After 6 h, it has $360.75. how much money will be in the register at the en
A compound verb consists of a plural verb associated with two different subjects True or False?