quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
Is there DNA in our food? How do you know?
David bought a game on sale for $6 less than half its original price.she paid $88 for the jacket. What was the original price
How would you describe the human features of a place?
what are two determining factors in how organisms are classified into kingdoms
write the value of the dijit 5 in 657
There are two ways of adding two square numbers to make 65. Write a different square number in each box. [ ] + [ ].
what are two determining factors in how organisms are classified into kingdoms
what are ten facts about Henry Morgan
What is larger 0.6 or 3/4 explain?
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.