potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP FAST how much will it cost to pump one litre of fuel in to the tank what is the unit rate
⚠️⚠️⚠️NO ONE HAS HELPED ME! PLEASE I Need HELP QUICK!⚠️⚠️⚠️ —complete the following punnett square, show the genotype produced by the previous question. assume
Discussion: How did developments in industry contribute to the increase in population in urban centers? Give examples.
The Smiths spend 5% of their budget on entertainment. Their total budget this year is $2,000 more than last year, and this year they plan to spend $2,300 on ent
Atoms Bond to each other in order to become__________. *
Find the vertex and focus of the parabola. x^2 + 4x - 8y + 12 = 0​
Complete each sentence with the correct form of the verb in parentheses. 1. Nous (parler) français en classe. (aimer) faire du ski? 2. Tu 3. Nathalie et Pamela
Explain how technology influences your health choices.
A group of students formed a circle during a game. The circumference of the circle was about 43.96 ft. , and the diameter of the circle was 14 ft. Which express
Price of oil decreased from ₹70 to ₹50. The percentage of decrease is ________. *