irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Which set of angle measures could be the measures of the interior angles of a triangle? a. 90°, 42°, and 58° b. 60°, 60°, and 60° c. 100°, 48°, and 42°d. 31°, 7
Please send help, how to solve it
grade 12 speech topics​
Question9 A quel periode a l existence du poete la deuxieme strophe renvoie t elle justifier votre reponse
What is the molarity of a 3.0 L solution that contains 0.45 moles of solute? A. 0.15 M B. 15M C. 6.7M D. 140M E. 0.45M
interested to talk with man​
Write any two uses of sodium bicarbonate
The figure below shows a partially completed set of steps to construct a rhombus PQRS: Two equal sides of a rhombus PQRS are drawn. PQ that makes an acute angl
Check the full form of the abbreviations in column 1. Short form Full
The Missouri Compromise established which as a precedent?